Blog nejen o Letné a nejen o kolečkových bruslích

Hlavní menu

Náhodný obrázek

Příjezd do Vratimova<br />

Hledání


Přihlášení


Jméno:

Heslo:

Kdo tu dnes byl ?

Kategorie

RSS Export

Info

Odkazy


 

Machy 25.06.2008 [20:20] Fitness 

Kolečkový brusling
Jako čerstvý slaměný vdovec jsem nelenil a začal se kromě běhání věnovat dalším doplňkovým sportům. Ze svého prvního výjezdu na bruslích přikládám podrobné statistiky.

Počet ujetých kilometrů: 16

Maximální tepová frekvence: 177

Průměrná tepová frekvence: 142

Počet spálených kcal: 836

Počet pádů: 3

Počet pádů, kdy mi chrániče zachránily zdraví: 3

Počet ohrožených psů: 0

Počet vyděšených psů: 2

Počet odřených ramen: 1

Počet usmívajících se paní v zelených Citroenech, které mi při jízdě z kopce nabízely, že mě před křižovatkou dobrzdí: 1

Počet ohnutých značek: 1

Doplním suchou řeč statistik. První pád byl na prvních pěti metrech, neměl jsem prostě obouvat na kopečku. Druhý pád (odřené rameno) vyplynul z toho, že ještě nemám vychytané drobnosti, třeba že při jízdě z mírného kopečka budu muset buď prudce zalevit nebo dát přednost v jízdě. Brzdící manévr skončil na asfaltu. Jedeme dál. Poslední pád byl o tom, že jsem to moc rozjel a před křižovatkou nebrzdil, tak jsem loktem dělal díru do asfaltu. Tenhle pád jsem musel trochu rozdýchat, ale hned jak jsem se okysličil, pokračoval jsem dál. Nejlepší investice do chráničů je taková, když na nich hned druhý den jde vidět, že jsou použité, a to ty moje opravdu jsou..

Během jízdy jsem si uvědomil, že se z pocitu při běhání, kdy čekám, který ratlík se mi zakousne do nohy, jsem se posunul do pozice, kdy o ty psy mám strach sám. Moje představivost mi před oči předkládala obrazy, jak brzdím o jezevčíka a potom na něho skládám ty svoje pytle cementu. Mám o vás strach, psíčci!

Co ta značka? Rozjel jsem to a když jsem viděl, že je to moc rychlé, chtěl jsem se zbrzdit o značku dej přednost v jízdě bagrům ze stavby. A když jsem se o ni v skoro plné rychlosti zachytil, tak jsem ji ohnul tak do 45 stupňů, byla totiž jenom zapíchnutá v hlíně, tak jsem ji musel zase narovnat. Pánové ze stavby, kteří metali po chodníku písek, pak zdvořile počkali, až přejedu.

Hlavně jsem jel vyzkoušet, jestli budu na bruslích rychlejší než při běhu, proto jsem vybral svou oblíbenou desítku s mírným převýšením, kterou jsem pak ještě trochu prodloužil. Zatímco v úterý večer jsem ji uběhl za 45:04 (letos nejlíp), tak na bruslích to bylo za 49:20. Když to přepočítám na kalorie, tak namísto 75kcal/km při běhu to na bruslích vychází 52kcal/km, takže co se týče výdeje, tak ekvivalent 16km na bruslích je zhruba 11km běhu.

A to by bylo z mé strany pro tuto chvíli všechno..

Tagy: brusleni, ,  |  Hodnoceni:  /    Dobré |  Komentáře: 4 | 

Komentáře:


Radkio 26.06.2008 [09:28]
..a priemerna rychlost cca 19.2 km/h .. a pri behu 21.nieco km/h ..az sa mi nechce verit, ze clovek moze tak rychlo utekat tak dlho.. alebo som len ja moc lenivy, to skor :)
Chranice ..mmm .. ja mam okrem prilby len chranice zápästia, stali 1350,- no ja som to zjednal na 850,- . S tym predavacom sa jednoducho da jednat.. boli cely cas bez skrabanca az kym som ich raz nepozicial kamaratke...

Este by som chcel zareagovat ku tym kaloriam. Obavam sa, ze tvoje vypocty budu nespravne, resp. nebudu smerodajne, lebo predpokladam, ze si nemal tu spravnu techniku jazdy /usudzujem podla opisu jazdy/.
A este ..veta "Počet odřených ramen: 1" nema zmysel...resp. neviem ako vy ale ja mam len jedny ramená :D
thats all
 
Machy 26.06.2008 [16:26] IP:[193.84.252.233]
Jó kdybych běhal šestnáct za 42, tak bych teď neseděl tady, ale pomalu balil do Pekingu. Sice jsem ujel 16, ale měřil jsem desítku (v tom posledním odstavci to je), kterou taky pravidelně běhám. Rychlostně to vychází na zhruba 13-14 km/h. A aktuálně už ji uběhnu pod 43 minut, tak jsem zvědav, kdy se předjedu na bruslích..

U těch kalorií si budu stát na svém - energetický výdej je víceméně funkcí srdeční frekvence a co u toho dělají nohy není až tak podstatné. Techniku mám samozřejmě začátečnickou, o tom žádná. Spálené kalorie mi ukazuje sporttester a třeba u chůze i běhu platí zajímavé pravidlo, že výdej je funkcí vzdálenosti - na jeden kilometr se spálí zhruba stejně při chůzi i při běhu, akorát při běhu rychleji.

A ty ramena mi taky dávají smysl - furt vidím rozdíl v tom, odřít si jedno rameno nebo ramena dvě :)

Každopáďo dík za comment ;)
 
Radkio 26.06.2008 [21:40]
sorry za chybu teda..vyhovorim sa na teba, velmi nejednoznacne napisana veta :)

co sa tyka tych kalorii .. ja si zase stojim za svojim, ze ten kto ma blbu techniku, len ide a nejako sa ohana rukami nespali tolko co ten, co mak celym telom tak ako sa ma :) ale nejdem tu vies diskusie, lebo su to len dohady.. chcelo by to overit v praxi :)
 
Ice 28.06.2008 [14:52]
Jen takova technicka, ubehnout nebo ujet na kole 10km neni na vzdalenost stejne, jako ujet 10km na bruslich, jelikoz pri behu bezite (vicemene dle poctu piv predtim) rovne, kdezto na bruslich jedete vlnovkou, protoze se samozrejme musite odrazet do sikma (30-45&#730;), tzn. celkova ujeta draha je pomerove delsi nez ta ubehnuta/ujeta. To ja jen tak, abych vam jeste trochu zamotal hlavu s vypoctama kalorii atd. Jinak na bruslich je logicke, ze je mensi vydej kalorii - na nich si muzete "odfrknout" a nemakat a chvili vas povezou (s kopce dolu dlouhou chvili), kdezto kdyz bezite, tak kdyz si chcete odfrknout, tak se proste zastavite... coz je proste v haji a proto nebeham :)
 
 
 

Přidat komentář:

Jméno:
E-mail Podpora Gravataru a cache dle Dgx
Text:
 

Kontrolní otázka (ochrana proti automatickému vkládání reklamních příspěvků):

Jaký je součin sedmi a osmi ?  

 

Nutné je vyplnit Jméno a text příspěvku. Nejsou povoleny jakékoliv HTML znacky.

Ve zkratce: čtenářský komentář se bude smazán, jestliže bude obsahovat: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na www.brusle.info, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo emailovou adresu pro potvrzení komentáře, VÝKRIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.